Unia Miasteczek Polskich

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Unia Miasteczek Polskich

Kongres w wersji ONLINE. Smart City w czasie pandemii

Email Drukuj PDF

Już 15-16 czerwca 2020 odbędzie się  XI edycja Smart City Forum 100% ONLINE.

Unikatowe wydarzenie, łączące środowisko samorządowe i świat biznesu. Maksimum inspiracji w krótkim czasie.

Pragniemy w gronie ekspertów omówić kwestie implementacji rozwiązań stosowanych w miastach na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań smart city w czasie kryzysu. Najbliższa edycja stworzy okazję do debat na temat wyzwań stojących przed ideami takimi jak: europejska wizja miast przyszłości, edukacja obywatelska, konkurencyjność gospodarcza, zrównoważony rozwój i wiele innych. W trakcie XI edycji Smart City Forum pojawią się zagadnienia związane z najefektywniejszymi metodami realizacji inwestycji oraz pozyskiwania środków na realizację nowatorskich pomysłów. Nie zabraknie omówienia bieżących problemów, z którymi mierzą się miasta w czasie pandemii. Sesja poświęcona dobrym praktykom pozwoli prelegentom na prezentację innowacyjnych wdrożeń przy użyciu use case’ów.

Więcej…
 

Kongres Zarządzania Administracją Samorządową online

Email Drukuj PDF

Unia Miasteczek Polskich objęła patronatem środowiskowym Kongres Zarządzania Administracją Samorządową ONLINE, który odbędzie się w dniach 23-25 czerwca 2020 r.

Kongres Zarządzania Administracją Samorządową Online to 3 dni spotkań, 12 paneli i debat, ponad 60 panelistów oraz kilkuset uczestników, a wśród nich szefowie województw, miast, gmin i powiatów, sekretarze, skarbnicy oraz kierownicy ważnych komórek organizacyjnych urzędów jst. Podczas kongresu odbędzie się  kolejna edycja Seminarium Sekretarzy, cyklicznego wydarzenia jednoczącego środowisko samorządowych menedżerów. Ponad to poruszone zastaną tematy aktualnych wyzwań administracji samorządowej, zarządzania kadrami, informatyzacji urzędu oraz wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Organizatorem VII Kongresu Zarządzania Administracją Samorządową Online jest Międzykomunalna Spółka Akcyjna MUNICIPIUM, wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA i miesięcznika „Pracownik Samorządowy”.

Dla pracowników instytucji samorządowych udział w kongresie jest bezpłatny.

Więcej na temat konferencji na stronie www.kongresadministracji.pl

Zmieniony ( Wtorek, 26 Maj 2020 14:19 )
 

30-lecie wyborów samorządowych

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wydarzenia organizowane w ramach obchodów 30-lecia wyborów samorządowych, które odbędą się w Warszawie od 27 do 30 maja 2020 r. Więcej informacji o programie, wydarzeniach towarzyszących będzie dostępnych wkrótce na stronie internetowej 30-lecia.

 

Zmieniony ( Czwartek, 20 Luty 2020 11:22 ) Więcej…
 

11 edycja Smart City Forum

Email Drukuj PDF

Już 16 i 17 marca 2020 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się XI edycja Smart City Forum.

Unia Miasteczek Polskich jest w gronie Partnerów Honorowych wydarzenia.

Nadchodzące wydarzenie obejmie zagadnienia, które pozwolą na wymianę opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu.

Pragniemy w gronie ekspertów omówić kwestie implementacji rozwiązań stosowanych w miastach na całym świecie. Wiosenna edycja stworzy okazję do debat na temat wyzwań stojących przed ideami takimi jak: europejska wizja miast przyszłości, poprawa jakości życia, konkurencyjność gospodarcza, zrównoważony rozwój i wiele innych. W trakcie XI edycji Smart City Forum pojawią się zagadnienia związane z najefektywniejszymi metodami realizacji inwestycji oraz pozyskiwania środków na realizację nowatorskich pomysłów. Sesja poświęcona dobrym praktykom pozwoli prelegentom na prezentację innowacyjnych wdrożeń przy użyciu use case’ów. Nie zabraknie także zagadnień związanych z transformacjami cyfrowymi w miastach.

Zmieniony ( Czwartek, 20 Luty 2020 14:46 ) Więcej…
 

Apel

Email Drukuj PDF

Unia Miasteczek Polskich, jedna z sześciu ogólnopolskich organizacji samorządowych uczestniczących w pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu od blisko 2 lat czyni starania, aby w debacie publicznej na kondycji finansowej samorządów prezentować w pierwszej kolejności dane obrazujące nadwyżkę operacyjną netto JST, a nie nadwyżkę operacyjną brutto, która nie opisuje w pełni stanu kondycji finansów samorządów, jest o wiele wyższa, bo  nie uwzględnia zobowiązań finansowych z tytułu spłat kredytów i pożyczek inwestycyjnych. Ministerstwo Finansów nie spełniło naszej prośby o opracowanie danych na temat nadwyżki operacyjnej JST. Dane takowe zostały opracowane przez eksperta samorządowego dr. Macieja Czajkowskiego, który – w oparciu o dane Ministerstwa Finansów za rok 2018 – wyliczył nadwyżkę operacyjną dla wszystkich gmin, powiatów i województw.

Wynika z nich, że w 2018 r. nadwyżka operacyjna netto całego sektora samorządowego wynosiła 14 375 mld zł, podczas gdy nadwyżka operacyjna brutto 23 122 mld zł.

Unia Miasteczek Polskich odnosi wrażenie, że ważne decyzje na najwyższych szczeblach rządowych, zwłaszcza te skutkujące zmniejszaniem naszych dochodów i jednoczesnym  nakładaniem nowych zobowiązań z tytułu podwyżek płac nauczycielskich oraz płacy minimalnej, podejmowane są właśnie w oparciu o nadwyżkę operacyjną brutto, a powinny zapadać z uwzględnieniem nadwyżki operacyjnej netto, która  jako jedyna przedstawia realne możliwości całego sektora i wszystkich jednostek wchodzących w jego skład.  Nadwyżka operacyjna brutto, która pokazuje zawyżone, w sensie praktycznym nieprawdziwe możliwości finansowe JST nie powinna być podstawą do podejmowania ww decyzji na szczeblu centralnym.

Unia Miasteczek Polskich zwraca się do wszystkich stron dialogu, a przede wszystkim do decydentów aby właśnie nadwyżka operacyjna netto była podstawową i jedyną daną bazową w odniesieniu do określania kondycji finansowej, możliwości inwestycyjnych oraz rozwojowych samorządów w Polsce występującą w debacie publicznej o finansów publicznych JST. 
Zmieniony ( Poniedziałek, 23 Wrzesień 2019 12:18 )
 


Strona 1 z 4