Unia Miasteczek Polskich

 
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Aktualności

Email Drukuj PDF

  

 V Forum Odpowiedzialności Kierowników Jednostek Sektora Finansów Publicznych

 

Forum Bankowo-Samorządowe 2019

 12 grudnia 2019 r. w Sangate Hotel Airport w  Warszawie odbędzie się Forum Bankowo-Samorządowe zorganizowane przez Związek Banków Polskich.

 

Podczas tegorocznego Forum poruszone zostaną tematy stanu finansów JST w kontekście dostępu do finansowania wobec ostatnich i przyszłych zmian legislacyjnych, społecznych i gospodarczych. Zaprezentowany zostanie najnowszy raport INC Rating i Związku Banków Polskich nt. stanu finansów sektora samorządu terytorialnego wraz z wnioskami i rekomendacjami na przyszłość.

Ważnymi tematami które zostaną podjęte w tym roku będą także: rozwój usług dla JST w modelu „Smart Cities - better life”, oraz uwarunkowania i realność szans na boom inwestycyjny w 2020 roku., z uwzględnieniem ostatnich zmian w regulacjach zamówień publicznych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego.

Forum Bankowo Samorządowe łączy wpływowe osoby i instytucje świata samorządowego i bankowego. Celem organizatorów jest lepsze zrozumienie i wzajemna edukacja obu środowisk, która ułatwi samorządom realizację misji, a bankom dostosowanie oferty do oczekiwań rynku. Celem jest także konstruktywny dialog nt. spraw trudnych i wypracowywanie rozwiązań, które środowiska mogłyby wspólnie przedstawiać regulatorom.

Więcej informacji: https://www.zbp.pl/aktualnosci/wydarzenia/Forum-Bankowo-Samorzadowe-2019

REJESTRACJA

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Forum Bankowo-Samorządowym 2019 proszone są przesłanie maila zgłoszeniowego z tytułem "FBS2019" na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 6.12.2019 r. W treści maila należy podać imię, nazwisko, instytucję, stanowisko.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Samorządowe Forum Kapitału i Finansów pod patronatem Unii Miasteczek Polskich

2-3 października 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się w XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów.

Tegoroczna edycja Forum  tradycyjnie połączy liderów samorządu i biznesu.
Bogata tematyka 10 równoległych konferencji oraz bardzo ciekawe wydarzenia towarzyszące będą doskonałym miejscem pozyskiwania wiedzy, wymiany doświadczeń i badania trendów.

Bieżąca edycja Forum to 2 dni spotkań, 80 debat i prezentacji, ponad 350 wykładowców, ponad 1200 uczestników.

Całość tworzy przyjazny, wysoce merytoryczny kontekst dla produktów i usług finansowych, technicznych oraz organizacyjnych dla wielu obszarów działalności instytucji publicznych.
Dzięki temu samorządowcy mają możliwość zapoznania się z najskuteczniejszymi rozwiązaniami, trendami i dobrymi praktykami, które wskazują im jak najefektywniej wykorzystać środki budżetowe, którymi dysponują.

Obok ambitnego programu merytorycznego konferencjom towarzyszyć będą ciekawe wydarzenia, takie jak: Gala Inwestorów Samorządowych, strefy eksperckie, wystawy targowe i promocyjne.
Podczas wieczornej gali uhonorujemy laureatów rankingów WSPÓLNOTY.

Organizatorem wydarzenia jest spółka MUNICIPIUM. Patronat środowiskowy sprawuje Unia Miasteczek Polskich.

Program wydarzenia oraz rejestracja dostępne są tutaj. Przekierowanie na stronę www.samorzadoweforum.pl

nie Biegam-Pomagam organizatorem Półmaratonu Zielonogórskiego – największej imprezy biegowej w woj. lubuskim! Już po raz ósmy na ulicach Zielonej Góry gościć będą biegacze z całej Polski. Po raz drugi bieg odbędzie się w nocnej formule. W tym roku ponad 1300 biegaczy przemierzy ulice Zielonej Góry po zmroku, w towarzystwie naszych neonowych świateł. 
Przedsięwzięcie to dwa równoległe biegi: 8 NOVITA Półmaraton Zielonogórski oraz
2 SINERSIO Ćwierćmaraton Zielonogórski w ramach którego rozegra się Bieg Samorządowca

 

 


NOCNY BIEG SAMORZĄDOWCA NA DYSTANSIE ĆWIERĆMARATONU  - 10,5 km

 


START: 5 października 2019 r., o godzinie 20.00 (impreza rozgrywana w ramach Półmaratonu Zielonogórskiego – wspólny start!)                             

Pomysłodawcą biegu jest Stowarzyszenie Biegam-Pomagam organizatorem Półmaratonu Zielonogórskiego – największej imprezy biegowej w woj. lubuskim! Już po raz ósmy na ulicach Zielonej Góry gościć będą biegacze z całej Polski. Po raz drugi bieg odbędzie się w nocnej formule. W tym roku ponad 1300 biegaczy przemierzy ulice Zielonej Góry po zmroku, w towarzystwie naszych neonowych świateł. Przedsięwzięcie to dwa równoległe biegi: 8 NOVITA Półmaraton Zielonogórski oraz 2 SINERSIO Ćwierćmaraton Zielonogórski w ramach którego rozegra się Bieg Samorządowca


Wzorem poprzednich lat na biegaczy czekają:                                                                                                                                                                                                                 

Zagrzewające do biegu zespoły muzyczne ustawione wzdłuż trasy, fajerwerki na starcie,  przed i po biegu darmowe masaże dla biegaczy, ciepły posiłek regenerujący dla biegaczy,  uroczystą dekorację zwycięzców wraz z loterią cennych nagród dla wszystkich uczestników, promocję sportu – wykłady w Biurze Zawodów przed startem biegów: Jerzego Skarżyńskiego, wybitnego lekkoatlety i maratończyka oraz mistrza olimpijskiego Tomasza Kucharskiego. 

 

http://polmaratonzielonogorski.pl/

 

IT W ADMINISTRACJI

Unia Miasteczek Polskich objęła Patronatem Honorowym „IV Forum Bezpieczeństwa IT w Administracji”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 października 2019. w Jeleniej Górze. IV Forum Bezpieczeństwa IT w Administracji to ogólnopolska konferencja dla osób zainteresowanych cyberbezpieczeństwem sektora publicznego. Celem spotkania jest wymiana wiedzy i doświadczeń
w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego w sektorze publicznym. Tematyka Forum obejmować będzie zarówno kwestie techniczne dotyczące ochrony przed zagrożeniami z zewnątrz i wewnątrz, jak i kwestie organizacyjne, rozumiane jako zachowanie ciągłości działania jednostki i konkretnego systemu czy stanowiska.

W programie m.in.:

·        Pięć kluczowych wyzwań dla urzędów przy wdrażaniu przepisów ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa

·        Konsekwencje nowelizacji ustawy o ochronie informacji niejawnych dla kierowników jednostek publicznych

·        Wdrożenie i monitorowanie aplikacji webowej realizującej e-usługi publiczne na przykładzie Portalu Informacyjnego Sądów Powszechnych

·        Warunki techniczne i organizacyjne, w tym szacowanie ryzyka, przy powierzaniu przetwarzania danych do chmury obliczeniowej

·        Cyberbezpieczeństwo urzędów administracji samorządowej w świetle kontroli NIK i badań własnych

 https://bezpieczenstwo.itwadministracji.pl/

 

VI KONGRES EDUKACJI I ROZWOJU

 

Patronatem instytucjonalnym przez nasze Stowarzyszenie został objęty, także Kongres, który  odbędzie się w dniach 9-10 października 2019 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie pod hasłem „Prawo w edukacji - problemy, wyzwania, interpretacje’’.

Kongres jest corocznym spotkaniem branżowym, integrującym środowisko edukacyjne wokół najważniejszych zagadnień związanych z tworzeniem warunków do wszechstronnego rozwoju jednostek i społeczeństwa.

Organizatorem tego wydarzenia jest wydawnictwo Wolters Kluwer Polska wraz z redakcją czasopism „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik kierowniczej kardy oświatowej” i „Wczesna Edukacja. Poradnik dyrektora przedszkola i szkoły”.

„Prawo w edukacji - problemy, wyzwania, interpretacje” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Kongresu. W tym roku główny akcent będzie się skupiał na kwestiach związanych z regulacjami prawnymi dotyczącymi oświaty, ze względu na częste zmiany legislacyjne oraz wynikające z nich problemy interpretacyjne - jedną z kluczowych potrzeb dyrektorów i nauczycieli jest możliwość docierania do sprawdzonych źródeł informacji, a także korzystania z nich adekwatnie do potrzeb.

http://kongres-edukacja.pl/ 

 

XXII EDYCJA NAGRODY IM. GRZEGORZA PALKI

 

Unia Miasteczek Polskich będąc stroną Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego objęła patronatem kolejną już edycję Nagrody im. Grzegorza Palki.

Nagroda im. Grzegorza Palki przyznawana jest raz w roku przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego w trzech kategoriach:

-        w dziedzinie ogólnopaństwowej,

-        w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym

-        w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym

Wręczenie nagród odbędzie się w październiku 2019. w Muzeum im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) w Warszawie.

http://www.ligakrajowa.org.pl/ 

 

SAMORZĄDOWE FORUM KAPITAŁU I FINANSÓW

Unia Miasteczek Polskich dostała zaproszenie do udziału w dyskusji podczas sesji plenarnej „Konsekwencje zmian w ustawach podatkowych dla finansów samorządowych oraz finansowe skutki reformy oświaty", która odbędzie się w ramach XVII Samorządowego Forum  Kapitału Finansów,  w dniach 2-3  października  2019 roku, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Sesja plenarna zostanie poprowadzona w dniu 3 października w godz. 10.00-11.00

Samorządowe Forum Kapitału i Finansów łączy najbardziej wpływowych przedstawicieli administracji samorządowej i publicznej ze świata biznesu i finansów w dyskusjach na temat gospodarki, rozwoju, trendów i innowacji oraz infrastruktury. Jest najważniejszym spotkaniem łączącym Liderów Samorządu i Finansów.

Bieżąca  edycja  Forum to  2 dni  spotkań, 80 debat i prezentacji, ponad 360 wykładowców,  ponad 1200 uczestników a wśród nich szefowie województw, miast, gmin i powiatów, skarbnicy, sekretarze oraz kierownicy ważnych komórek organizacyjnych urzędów.

Konferencjom towarzyszyć będą ciekawe wydarzenia, takie jak: Gala Inwestorów Samorządowych, strefy eksperckie, wystawy targowe i promocyjne.

Forum odbędzie się w dniach 2-3 października 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Organizatorem jest Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota i Międzykomunalna Spółka Akcyjna Municipium, współgospodarzem jest Miasto Katowice.

http://www.samorzadoweforum.pl/

 

 

 

Spotkanie z dnia 02.03.2012

 

Zmieniony ( Czwartek, 21 Listopad 2019 08:41 )